sobota, 30 stycznia 2016

Ubieraj się rozsądnie


Sesja, mało czasu, a jednak zdążyłam przeczytać dwie kolejne książki. Jedną z nich jest "Etyka w modzie, czyli CSR w przemyśle odzieżowym". Poruszyła mnie jak mało która pozycja. Wiedziałam już wcześniej, jak jest źle, a teraz uświadomiłam sobie, że naprawdę trzeba coś z tym zrobić. I że każdy może.
Książka ta jest w zasadzie opublikowaną pracą naukową, napisaną przez specjalistkę w swojej dziedzinie, czyli Magdalenę Płonkę, projektantkę odzieży i znawczynię CSR. Bardzo się cieszę, że taka książka powstała i że ktoś ma poczucie misji w tym temacie, bardzo ważnym zresztą.

"Pierwszy w Polsce kompletny przewodnik po kontrowersyjnym temacie etycznych postaw w modzie".


Dowiecie się dzięki niej, dlaczego warto kupować mniej ubrań, za to lepszej jakości (i to bez względu na objętość portfela), dlaczego bawełna nie jest idealna (i jaki ma związek z osuszaniem jezior), ale może być, że futra to nie tylko szynszyle, ale także psy i koty (sic!), że w Polsce wcale nie ma najmniejszej pensji minimalnej, a godzin pracy nie masz najgorszych, że generalnie świat to penis, ale możesz to jakoś zmienić, choć nie bezpośrednio.

Moda, moda, wielkie słowo. A tak naprawdę chodzi o każdego, kto nosi ubrania. buty, kto kupuje, a jego (bądź jego rodziców) pieniądze zasilają konkretne biznesy.

Nie będę nikogo przekonywać, każdy ma swój rozum. Ale pomyśl dwa razy, nim coś kupisz.Brak komentarzy:

Prześlij komentarz